Lesklé vlasy. :]

3. srpna 2011 v 18:01 |  other

RADY pro krásně lesklé vlasy

Možná si říkáš, že kdyby ses o vlasy líp starala a neměla jsi je poškozenéhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/11-2.gif, určitě by se zdravě leskly samy od sebe. Ale to není pravda! Jestli se tvé vlasy budou lesknout, nebo ne, o tom rozhoduje hned několik věcíPhotobucket - Video and Image Hosting... c.č.
Sisters Crazy

Nešetři na šamponech!

Vždy si vybírej kvalitní šampon podle typu svých vlasů. Zvláštní péči potřebují jak vlasy suché nebo mastné, tak dlouhé, jemné nebo barvené. Šampony typu 2v1 používej jen výjimečně nebo pokud máš zdravé vlasy. Pokud si vlasy lakuješ nebo geluješ, pořiď si tzv. vymývací šampon.

Kondicionér je nutnost!

Mytí vlasů je pro tebe určitě samozřejmostí, ale kondicionér už každý tak vážně nebere. A přitom je nezbytně nutný po každém mytí, zvlášť pokud máš vlasy barvené, dlouhé nebo kudrnaté. Vybrat si můžeš z oplachových balzámů, lehkých sprejů a tonik, ale opět musí přesně odpovídat typu vlasů.

Voda, voda a zase voda

Řeč je jak o vodě pitné, tak o té na mytí vlasů. Pokud nedodržuješ pitný režim, brzy to poznáš jak na pokožce, tak na vlasech! Na mytí vlasů nemusíš používat ani minerálku nebo vodu z grónských ledovců jako celebrityStačí mírně teplá, rozhodně ne horká voda a pro zvýšení lesku můžeš vlasy nakonec ještě propláchnout chladnější vodou.

TAK TŘEBA BARVA

Ve výhodě jsou tmavovlásky před blondýnkami i zrzkami. Světlý pigment totiž působí matnějším dojmem. Ani havraní hříva nemá vyhráno, pokud je kudrnatá a krepatá. Ideální jsou rovné tmavé vlasy, které odrážejí světlo.

Není hřeben jako hřeben!

Dobře si prohlédni své hřebeny a kartáče. Možná je všechno OK a tvoje vlasy se potkávají jen s čistými kartáči s kvalitními a neostrými zuby.Možná je na čase je vyhodit a koupit jiné! Vybírej pečlivě: rukou zkontroluj zaoblení hran zubů i štětin a jednou si dopřej hřeben z březového dřeva nebo kartáč s pravými štětinami!

Nedrbat! Neničit!

Vodu z vlasů jemně vymačkej prsty a pak je bez kroucení, ždímání či frotýrování zabal do ručníku. Mokré vlasy jsou totiž extrémně náchylné na poškození a i pouhé tření froté ručníkem je může poškodit. Takto brutálně vydrbané vlasy se prostě nebudou lesknout ani omylem!

Vysoká škola stylingu

Úprava účesu je bez stylingových přípravků něco jako sci-fi . Ale používáš ty správné? Dobrý stylingový přípravek ti totiž zaručí nejen snazší tvarování a fi xaci vlasů do účesu, ale také ochranu před působením tepla, UV zářením a dokáže i vyživovat a hydratovat.

Na 230 stupňů upečeš i chleba!

No fakt! A víš, kolik stupňů má tvoje kulma, žehlička na vlasy nebo fén bez nástavce nebo difuzéru? Stejně! Takže... příště foukej vlasy fénem vždy s nástavcem, vždy po směru růstu a nejlépe jen na střední teplotu a výkon.Dokonale rovné, hladké vlasy jsou sice módní, ale žehlení je poškozuje a rozhodně není vhodné pro každodenní používání.

Zázrak na počkání

Babo raď: vlasy matné, účes nedrží, barva nijaká a příští týden máš rande! Jak za týden získat lesklé vlasy? Vyzkoušej kombinaci kvalitní vlasové masky nebo séra s některým ze stylingových přípravků pro zářivý lesk! Masku nanes v týdnu aspoň 2x a těsně před hodinou H si vlasy umyj a ošetři přípravkem pro oslnivý lesk. Pak účes zafixuj lakem s leskem a... Už záříš?

Čímpak je krmíš?

Tvoje vlasy potřebují pro dokonalý vzhled a lesk kvalitní proteiny, rostlinné oleje a příliv minerálů a vitaminů. Proto by ve tvém jídelníčku nemělychybět ryby, zakysané mléčné výrobky, sýry, luštěniny, rýže, celozrnné obiloviny a spousta zeleniny a ovoce. A pak budou tvé vlasy zářit - spolehni se!

 


Komentáře

1 Katty~ Katty~ | Web | 3. srpna 2011 v 18:08 | Reagovat

ahoj nechceš si objednat layout nebo neco?

2 Ansa_CeCe Ansa_CeCe | Web | 3. srpna 2011 v 20:39 | Reagovat

Děkuju a nebudu to řešit :).A jsem ráda že jsme se nepohádali :).

3 Kestrin Coleridge Kestrin Coleridge | Web | 3. srpna 2011 v 21:23 | Reagovat

skvělý článek =o :) a máš moc krásnej blog :p a jinak diki ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama